GÜNDEM

KCK'DAN AÇLIK GREVİ TALİMATI İTİRAFI

aclkgrevAçlık grevi talimatını kimin verdiği ortaya çıktı. PKK'nın üst kuruluşu KCK'dan yapılan açıklamada talimatın KCK tarafından verildiği itiraf edilmiş oldu.

Farklı cezaevlerinde aynı anda başlayan açlık grevlerinin KCK'nın talimatıylabaşlatıldığı bugün bizzat KCK tarafından yapılan açıklama ile resmen doğrulanmış oldu.

PKK'nın üst kuruluşu olan KCK'nın Kandil Dağı'ndaki elebaşları, PKK/KCK'lıların cezaevlerinde sürdürdüğü açlık grevlerinin makul taleplerin karşılık bulması halinde sonlandırılabileceğini açıkladı.

PKK/KCK, kendisine yakın internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, cezaevlerinde PKK/KCK'lıların 56 günden bu yana cezaevlerinde sürdürdüğü açlık grevleriyle açıklama yaptı.

'KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı' adı altında yapılan açıklamada, açlık grevlerinde 56'ncı güne, oldukça kritik bir noktaya gelindiği, halkın, meşru ve demokratik tepkilerini daha fazla yükseltemsi, cezaevindeki eylemi daha güçlü sahiplenmesi istenirken, "Hareket olarak, şahadetlere yol açmadan, direnişin makul taleplerinin karşılık bulması temelinde sürdürülen eylemliliğin sonlanabileceğine inanıyoruz. Bunun için, cezaevi direnişçilerinin makul taleplerinin karşılanması yönünde herkesin değerli çabalarını yoğunlaştırmaya, AKP hükümetini de çözüme hizmet etmeyen üslup ve tutumundan vazgeçip, direnişçilerin taleplerini karşılamayı bir zafiyet ve geri adım atma olarak algılamadan, çözüm için çaba gösterenlere olumlu karşılık vererek, üzerine düşeni bir an evvel yerine getirmeye çağırıyoruz" denildi.

DHA

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşabilirsiniz...

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tüm hakları uzungolfm.com'a aittir. Sitedeki bilgi ve reismler kaynak gösterilerek kullanılabilir...

www.uzungolfm.com  www.uzungollu.com