Doları devre dışı bırakacak hamle

Doları devre dışı bırakacak hamle

Avrupa Birliği, kuracağı yeni bir ticari mekanizmayla ABD'nin İran'a uygulamaya başlayacağı...

Meteoroloji uyardı! Vatandaş diken üstünde

Meteoroloji uyardı! Vatandaş diken üstünde

Meteoroloji, İstanbul'u vurması beklenen Orta Akdeniz'de oluşan tropik fırtına Kırbaç...

Kuzey Kore ve ABD yine karşı karşıya

Kuzey Kore ve ABD yine karşı karşıya

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, Kore yarımadasının nükleer silahlardan arındırılması için...

3. Havalimanından büyüleyen gece manzarası

3. Havalimanından büyüleyen gece manzarası

Havalimanı'nın 'kale' figüründen esinlenerek yapılan 'Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin gün...

Endonezya'da 7,5 büyüklüğünde deprem

Endonezya'da 7,5 büyüklüğünde deprem

Endonezya'nın Sulawesi adasında 7,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından...

 • Doları devre dışı bırakacak hamle

  Doları devre dışı bırakacak hamle

  Pazar, 30 Eylül 2018 08:00
 • Meteoroloji uyardı! Vatandaş diken üstünde

  Meteoroloji uyardı! Vatandaş diken üstünde

  Pazar, 30 Eylül 2018 07:47
 • Kuzey Kore ve ABD yine karşı karşıya

  Kuzey Kore ve ABD yine karşı karşıya

  Pazar, 30 Eylül 2018 07:40
 • 3. Havalimanından büyüleyen gece manzarası

  3. Havalimanından büyüleyen gece manzarası

  Pazar, 30 Eylül 2018 07:34
 • Endonezya'da 7,5 büyüklüğünde deprem

  Endonezya'da 7,5 büyüklüğünde deprem

  Pazar, 30 Eylül 2018 07:25

Kaddafi, Brega kentini bombaladı

kaddafii09.28: Savaş uçakları muhaliflerin ele geçirdiği cephanelikleri bombalıyor...

09.23: AP MİLLETVEKİLİ EVA JOLY, AVRUPA ÜLKELERİ HÜKÜMETLERİNİ "KALLEŞLİKLE" SUÇLADI

Avrupa Parlamentosu (AP) Yeşiller milletvekillerinden Eva Joly, Avrupa ülkeleri hükümetlerini, Libya kriziyle ilgili "kalleşçe tutum" sergilemekle itham etti.

Fransa'nın güneyindeki Marsilya'da Avrupa Ekoloji-Yeşiller partisinin toplantısı sırasında Eva Joly, "Fransa, Libya'ya 210 milyon avro değerinde silah sattı. Avrupa Birliği (AB) sadece 2009 yılında aynı ülkeye 343 milyon avroluk silah sattı. Üstelik Libya İtalyan ve Avrupa para fonları sayesinde silah satın alma imkanına sahip" diye konuştu.

Joly, "Avrupa hükümetlerinin 'kalleş tutumunun' tersine, Libya lideri Muammer Kaddafi'ye 'yeter artık' diyebilme cesaretini gösteren ve bu uğurda ölmeye hazır olan Libya halkını selamlıyorum" dedi.

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ve Fransız hükümetinin, Libya rejimine başka paralar da ödediğini savunan Joly, Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi Libya'ya karşı "korumacı tutum" sergilemekle ve "vizyonsuzlukla" suçladı.

Joly, "Libya'ya satılan silahlar bugün halka karşı kullanılıyor" dedi.

07.58: KADDAFİ GÜÇLERİ BREGA KENTİNİ BOMBALADI

Libya'da Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlerin Brega kentini bombaladığı bildirildi.

El Arabiya televizyonu, Kaddafi'ye bağlı güçlerin ülkenin doğusunda, petrol terminallerinin bulunduğu Brega kentini bombaladığını duyurdu.

Libya'ya müdahaleye hazır olun

obamaABD Başkanı Barack Obama, insani krizin ve sivillere yönelik şiddetin durdurulması için ülkesinin ve uluslararası toplumun Libya'ya acil müdahaleye hazır olması gerektiğini bildirdi.

Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon ile Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında Obama, ABD'nin Libya konusunda tüm seçeneklere hazırlandığını söyledi.

Amerika Başkanı Obama, Libya hava sahasının uçuşa yasak bölge ilan edilmesinin de ABD'nin değerlendirdiği seçenekler arasında olacağını kaydetti.

Kaddafi karşıtlarına uygulanan şiddete duydukları öfkeyi de dile getiren Obama, BM'nin Libya'ya yönelik yaptırımlarını da övdü.

Gül Mısırlı generallerle görüştü

msrCumhurbaşkanı Gül, Mısır ziyaretinde Hüsnü Mübarek'in iktidardan indirilmesinden sonra yönetimin başına geçen Mareşal Muhammed Hüseyin'le görüştü. Cumhurbaşkanı Gül'ü, Kahire Havaalanı'nda Dışişleri Bakanı Ahmed Ebul Geyt ile öteki yetkililer karşıladı.
RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Milli Savunma Bakanlığı'nda Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi Başkanı Mareşal Muhammed Hüseyin Tantavi tarafından resmi törenle karşılandı.

İki ülkenin milli marşlarının çalınmasının ardından Gül, tören kıtasını selamladı.
DAVUTOĞLU DA EŞLİK EDİYOR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi Başkanı Mareşal Muhammed Hüseyin Tantavi ile Milli Savunma Bakanlığında bir araya geldi.  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Mısır ziyaretinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da eşlik ediyor.
MISIRLI GENERAL DEMOKRASİ SÖZÜ VERDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi Başkanı Mareşal Muhammed Hüseyin Tantavi ile görüşmesinde, Mısır'da Türkiye'nin tecrübelerini açık yüreklilikle paylaşarak, öngörülerini dile getirdiklerini belirterek, ''Şunu yakinen gördüm ki Sayın Mareşal Tantavi ve arkadaşları, Mısır gençliği ve halkının arzu ve beklentilerini görmüş vaziyetteler ve bu doğrultuda kısa süre içerisinde üstlerine düşeni yapacaklarını ifade ettiler ve Mısır'da demokrasinin gerçekleştirilmesinin de onurunu Mısır halkıyla beraber yaşayacaklarını ve yaşamak istediklerini de gördüm ve anladım'' dedi.

28 Şubatın 2 NUMARA'ya Suç Duyurusu

28Büyük Birlik Partili bir grup, 28 Şubat 1997’de meşru hükümeti ortadan kaldırma girişimi yaşandığı iddiasıyla dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir hakkında suç duyurusunda bulundu.

SUÇLARINI İTİRAF EDİYORLAR

Sultanahmet’teki İstanbul Adliyesi önünde toplanan BBP üyeleri adına açıklama yapan İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, ‘’İcra edilenler tarafından bizzat bu ‘postmodern bir darbedir’ diye adlandırılan 28 Şubat süreciyle ilgili herhangi bir girişim ve işlem yapılmıyor”dedi.

YARGILANMASI GEREKİYOR

Kendilerinin bizzat itiraf ettiği Anayasal suç olan bu darbeyle ilgili herhangi bir işlem yapılamamasını eleştiren Karacan, “Bugün biz 28 Şubat sürecinin en önemli aktörlerinden biri olan ve Batı Çalışma Grubunun başkanı olan Çevik Bir hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Çevik Bir’in ve onun o dönemde beraber görev yaptığı arkadaşları hakkında yargı mensuplarının, medya mensuplarının, yani 28 Şubat postmodern darbesine destek verenlerin, aynı ‘Ergenekon’ davası sürecinde olduğu gibi yargılanması, soruşturmalar geçirmesi ve o dönemde yaşanan mağduriyetler ile ilgili taleplerde bulunduk.’’ diye konuştu.

14 YIL SONRA HAREKETE GEÇİLDİ

BBP’liler açıklamanın ardından dönemin 2. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Çevik Bir hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sundular.Dilekçe’de, Çevik Bir’in yargılanarak cezalandırılması istendi.

aktifhaber

FLAŞ! FLAŞ! FLAŞ! FLAŞ! FLAŞ! (İZLE)

GERONSeçim öncesi hain plan için düğmeye basıldı. 19-20 Ocak tarihlerinde sınırı geçen PKK’lı bir grup Heron tarafından görüntülendi. Askerî bir yetkili, çatışmaların yakın olduğunu öne sürdü.

PKK’nın eylemsizlik kararını sona erdirmesinin ardından önümüzdeki günlerde Güneydoğu’da sıcak çatışmaların yaşanacağı öne sürülüyor. İddianın sahibi ise elinde Heron görüntüleri bulunan askerî bir yetkili. Askerî yetkiliye göre Türk Silahlı Kuvvetleri önümüzdeki birkaç gün içerisinde operasyonlara başlayacak ve seçim öncesi bölgeden yine şehit haberleri gelecek.

Heron görüntülerine göre 19-20 Ocak 2011’da 12 kişilik bir PKK’lı grup Türkiye’ye sızıyor. Grup havadan 22 saat görüntüleniyor. Ancak Heron, yakıtının bitmesi üzerine merkeze geri dönüyor. Askerî yetkilinin iddiasına göre bu durumda görevlendirmeyle bölgeye ikinci bir Heron gönderilmesi gerekirken, bu yapılmadı.

Taraf’a konuşan askeri yetkili “Bölgede görüntü alınmışsa yakıtı biten heronların yerine görevlendirmeyle ikinci bir Heron gönderilir. Ancak, talep edilmesine rağmen bu görevlendirme yapılmadı. PKK’lılar da sınırlarımız içerisinde izlerini kaybettirdiler” iddiasında bulundu. Askerî yetkili, grupların vurulması izninin Genelkurmay Harekât Başkanlığı’nda olduğunu kaydetti.

Uzungeçit’e baskın yapılacak
Askeri yetkili bu iddialarının yanı sıra aldıkları bazı istihbarat bilgilerini de paylaştı. Mart ayı içerisinde yaklaşık 40 kişilik grubun Şırnak Uzungeçit Jandarma Karakol Komutanlığı’na büyük bir eylem yapmayı planladıklarını iddia etti. Askerî yetkili ayrıca PKK’nın, Nusaybin Merkez’de bulunan güvenlik güçlerine veya Dibek Üs Bölgesi’ne yönelik eylem araştırması içerisinde olduklarını söyledi.

Tüm hakları uzungolfm.com'a aittir. Sitedeki bilgi ve reismler kaynak gösterilerek kullanılabilir...

www.uzungolfm.com  www.uzungollu.com