İşçiye 5.434 lira tazminat

İşçiye 5.434 lira tazminat

Milyonlarca işçinin sigortası niteliğindeki kıdem tazminatında tavan 432 lira arttı. Tazminat...

Adnan Oktar hakkında karar çıktı

Adnan Oktar hakkında karar çıktı

Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 176 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Devam...

Muharrem İnce'den çok sert açıklamalar

Muharrem İnce'den çok sert açıklamalar

CHP'li Muharrem İnce imza tartışmaları sürerken olağanüstü kurultay ve CHP'nin geleceğine ilişkin...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li Hakkında Suç Duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li Hakkında Suç Duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada kendisine dair ağır hakaret içeren karikatür paylaşan CHP...

Bedelli Yapacakların Askerlik Yerlerine Dair Açıklama

Bedelli Yapacakların Askerlik Yerlerine Dair Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik yapacak kişilerin nerede askerlik...

 • İşçiye 5.434 lira tazminat

  İşçiye 5.434 lira tazminat

  Perşembe, 19 Temmuz 2018 04:49
 • Adnan Oktar hakkında karar çıktı

  Adnan Oktar hakkında karar çıktı

  Perşembe, 19 Temmuz 2018 04:42
 • Muharrem İnce'den çok sert açıklamalar

  Muharrem İnce'den çok sert açıklamalar

  Perşembe, 19 Temmuz 2018 04:38
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li Hakkında Suç Duyurusu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li Hakkında Suç Duyurusu

  Perşembe, 19 Temmuz 2018 04:34
 • Bedelli Yapacakların Askerlik Yerlerine Dair Açıklama

  Bedelli Yapacakların Askerlik Yerlerine Dair Açıklama

  Perşembe, 19 Temmuz 2018 04:29

Obama Başbakan Erdoğan'la görüştü

msrrBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile Libya'daki durumu görüştü. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Görüşmede, iki ülkenin, Libya'daki vatandaşlarının güvenliği ele alındı. Liderler, Libya hükümetinin, yaptıklarından sorumlu olduğunu belirtti. Libya halkına insani yardım sağlanmasının önemi üzerinde de mutabakata vardılar." denildi.
ULUSLARARASI TOPLUMUN TEPKİSİ GÖRÜŞÜLDÜ

Açıklamada, Obama ve Erdoğan'ın, Libya hükümetinin kendi halkına karşı şiddet kullanmasının kabul edilemez olduğunu söylediği aktarıldı. İki liderin, uluslararası toplumun acilen bu duruma hangi yollarla karşılık vereceği üzerinde durduğu belirtildi.

İlhan Cihaner'e şok

ilhanYargıtay 11. Ceza Dairesi, eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkındaki davada, Cihaner'in üzerine yüklenen suçun Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nca ''görev suçu'' kabul edildiğine işaret ederek, Cihaner'in ''Ergenekon terör örgütüne üye olmak'' suçlamasıyla yargılandığı davada, Adalet Bakanlığı'ndan soruşturma izni alınmadığı gerekçesiyle, dava dosyasını tekrar Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.
Cihaner, Yargıtay 11. Ceza Dairesinde, ''Görevi kötüye kullanmak ve imar kirliliğine neden olmak'' suçlamasıyla yargılanmaya devam edilecek.

Yargıtay-Danıştay'a yeni üyeler atandı

yargttHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Yargıtay ve Danıştayda boş bulunan ve 6110 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile yeni kurulan daireler için Yargıtaya 160, Danıştaya ise 51 yeni üye seçildi

Buna göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili İbrahim Özyurt, İrtica ile Mücadele Eylem Planı soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Murat Yönder, YARSAV Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Bayrak Yargıtay, YARSAV Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Aydın da Danıştay üyesi oldu.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) ile CNR Fuarcılık arasındaki fuar salonlarının tahliyesine ilişkin davalarda rüşvet alındığı iddiasıyla Yargıtay 6'ncı Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Hasan Erdoğan'ın Yüce Divan'da yargılanması kararıyla sonuçlanan yargıda rüşvet soruşturmasını yürüten HSYK Müfettişi Halit Kıvrıl, Özel Harp Dairesine bağlı ''Seferberlik Bölge Başkanlığı''ndaki aramayı yapan hakim Kadir Kayan, Balyoz tahliyelerini reddeden, Albay Dursun Çiçek hakkındaki ikinci tutuklama kararını veren İstanbul Hakimi İdris Asan da Yargıtaya üye seçildi.

Şemdinli davasının görüldüğü Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olan ve daha önce Bakırköy'e atanan İlhan Kaya da Yargıtay üyesi oldu.

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Semercioğlu, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ, Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Dursun Murat Cevher, Ceza İşleri Genel Müdürü Çetin Şen ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Ali Kaya da Yargıtaya üye seçilenler arasında yer aldı. (AA)

En Son Seçim Anketi

anketNDY-AR Sosyal Arastirmalar Merkezi yaklaşan seçimler öncesi, 20 il’de toplam 156 noktada seçmenin nabzını tuttu. Araştırma, 16- 20 Ocak 2011 tarihleri arasında toplam 5 bin 106 denek ile görüşme yapılarak tamamlandı

ANDY-AR Sosyal Arastirmalar Merkezi yaklaşan seçimler öncesi, 20 il�de toplam 156 noktada seçmenin nabzını tuttu. Araştırma, 16- 20 Ocak 2011 tarihleri arasında toplam 5 bin 106 denek ile görüşme yapılarak tamamlandı

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi: YÜZDE 48,8

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi: YÜZDE 26,2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi: YÜZDE 10,4

BDP - Barış ve Demokrasi Partisi: YÜZDE 6,8

SP - Saadet Partisi: YÜZDE 1.6

DP - Demokrat Parti: YÜZDE 0,4

BBP - Büyük Birlik Partisi: YÜZDE 2,6

HAS PARTİ - Halkın Sesi Partisi: YÜZDE 0,9


NDY-AR Sosyal Arastirmalar Merkezi yaklaşan seçimler öncesi, 20 il’de toplam 156 noktada seçmenin nabzını tuttu. Araştırma, 16- 20 Ocak 2011 tarihleri arasında toplam 5 bin 106 denek ile görüşme yapılarak tamamlandı

ERDOĞAN'DAN ORDUYA 'HAZIR OLUN' TALİMATI!..

prduürkiye, Libya’dan normal yollarla tahliye edemediği vatandaşlarını, can güvenliklerinin tehlikeye düşmesi halinde askeri bir operasyon ile kurtaracak. Başbakan Erdoğan’ın Genelkurmay’a bu yönde yazılı direktif verdiği öğrenildi.


Libya’daki kaos ortamının devam etmesi Ankara’yı endişelendiriyor. Krizin derinleşmesi üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da MGK toplantısından önce bir Libya zirvesi yaptı. Başbakanlık Resmi Konutu’nda yapılan ve yaklaşık bir saat süren toplantıya; Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile diğer yetkililer katıldı.


Son seçenek askeri operasyon


Edinilen bilgiye göre toplantıda, Libya’daki olaylar ve tahliye operasyonları masaya yatırıldı. Türkler’in sağ-salim getirilmesinin hükümetin en önemli gündem maddesi olduğunu ifade eden Başbakanlık kaynakları, devletin bütün imkanlarını seferber ettiğini vurguluyor. Toplantıda en kötü senaryo da değerlendirildi. Libya’daki isyancıların genel olarak Türkler’e karşı bir tavır almadığı aktarılırken Kaddafi yanlılarının ise Türkler için tehlike arz ettiği ifade edildi. Vatandaşları getirmek için giden feribotları koruma gerekçesiyle Akdeniz’de bulunan 4 firkateynin, tahliyeler sonlanıncaya kadar Libya açıklarında kalması kararlaştırıldı.


Operasyonu komandolar yapacak


Başbakan Erdoğan’ın Genelkurmay Başkanı Koşaner’den muhtemel bir kurtarma operasyonu için Silahlı Kuvvetler’in hazır olmasını istediği ifade ediliyor. Erdoğan’ın ‘Nokta operasyonu’nun son seçenek olduğunu, önceliğin diplomatik kanallar yoluyla vatandaşlarımızı geri getirmek olduğu vurguladığı öğrenildi. Toplantıda alınan karar gereği, muhtemel bir operasyon ancak Başbakan’ın emri ile başlayacak. Bunun için Libya’nın bir bölgesinde mahsur kalan Türk vatandaşlarının can güvenliğinin ‘gerçek anlamda’ tehlikede olduğunun tespit edilmesi ön şart olacak. Nokta operasyonlar, denize yakın bölgede olursa firkateynlerimizden kalkan helikopterler ya da karaya çıkacak botlar vasıtasıyla gerçekleşecek. Operasyonları SAT komandoları gerçekleştirecek. Tahliyenin Libya’nın içinde bir yerde olması ihtimalinin de değerlendirildiği, bunun için seçenekler hazırlandığı belirtiliyor. Bu tür bir durum ile karşılaşılırsa Dışişleri Bakanlığı Libyalı yetkililer ile görüşüp durumdan haberdar edecek ve operasyonun amacının sadece ve sadece vatandaşlarımızı kurtarmak olduğunu anlatacak.


Arnavutluk’ta operasyon yapmıştık


1997 yılında Arnavutluk’ta ortaya çıkan karışıklık nedeniyle Türk vatandaşlar başkent Tiran’da mahsur kalmıştı. Vatandaşlarımız 16 Mart 1997 tarihinde Tiran Büyükelçiliği’nin koordinesinde Durres şehrine intikal ettirildi. Vatandaşlarımız buradan TCG Adatepe (F-251) firkateyni ile İtalya’nın Bari limanına nakledildi. Gemide bulunan 15 SAT timi botlarla Bari- ’ye çıktı. Sahilde keşif yapan komandolar, vatandaşlarımızı iskeleden gemiye götürdü. Tahliyede balıkçı tekneleri de kullanıldı. Harekat sırasında emniyet timi ile konvoyu koruyan özel harekat polisleri sızma girişiminde bulunan ve ateş açan Arnavutlar’a karşı bölgenin emniyetini sağladı. Çatışmada can kaybı yaşanmadı. Operasyonda toplam 253 kişi kurtarıldı.


(kaynak: bugün)

Tüm hakları uzungolfm.com'a aittir. Sitedeki bilgi ve reismler kaynak gösterilerek kullanılabilir...

www.uzungolfm.com  www.uzungollu.com